Premijer liga Engleske

Liverpul za 7 minuta riješio Njukasl

• Извор: АТВ
  • 18.02.2023. 21:49

Izabranici Jirgena Klopa za sedam minuta meča obezbijedili su pobjedu protiv visoko pozicioniranog na tabeli Njukasla.

Dok Liverpul otima po sredini tabele i bilježe šokantne poraze od 3:0 protiv Vulvsa i Brajtona uspjeli su sa 2:0 da savladaju četvrtog na tabeli, ekipu Njukasla.

Sve je riješeno od 10. do 17. minuta meča. Prvo je Nunjez na asistenciju Arnolda postigao prvi gol, a poslije njega na asistenciju Salaha Gakpo je postavio konačnih 2:0.

Da još gore bude po Njukasl, nekoliko minuta kasnije isključen je golman Pope zbog igranja rukom van šesnaesterca.

Klopova momčad preuzela je dominaciju nad loptom, ali ni Njukasl nije podlegao pritisku. Uputili su više šuteva, ali su igrači Liverpula bili precizniji.

Iako još ima da se igra do kraja šampionata, velike su šanse da u elitnim evropskim takmičenjima nećemo gledati ni Liverpul ni Čelsi.

(Foto: Tanjug-AP/Owen Humphreys)