Premijer liga

Ludi preokret Arsenala! Vratili se na vrh tabele

• 18.02.2023. 17:06

Fudbaleri Arsenala napravili su danas ludi preokret protiv Aston Vile i slavili u gostima sa 2:4 u okviru 24. kola lige.

Prvo je Vatkins šokirao klub iz Londona već u petom minutu meča.

Na asistenciju Keša donio je prednost Aston Vili. Do poravnanja u meču čekalo se 10 minuta kada Saka postiže gol.

Na poluvrijeme se odlazi sa prednošću Aston Vile jer Kutinjo postiže go za 2:1 u 31. minutu meča.

Arsenal se vraća ponovo u igru u 61. minutu preko Ziničenka, a sva drama kreće u sudijskoj nadoknadi.

Prvo Martinez šokira Aston Vilu i zakucava loptu u svoju mrežu, a onda u 98. minutu meča MArtineli postavlja konačnih 4:2 za Arsenal.

Ukoliko Siti danas upiše pobjedu izjednačiće se bodovno sa Arsenalom, ali zbog bolje gol razlike tim iz Mančestera zauzeće prvu poziciju.

Aston Vila drži se po sredini tabele na 11. poziciji, odmah iza Čelsija.

(Foto: Tanjug-AP/Jon Super)