Radnik - Spartak

Ludilo trajalo 12 minuta - Ovo je najduži var u istoriji srpskog fudbala

• Извор: АТВ
  • 08.08.2023. 09:36

Utakmica između Radnika iz Surdulice i Spartaka iz Subotice, koja je silom prilika igrana u Nišu, ostaće upamćena po rekordnom vremenu koje je sudija meča Momčilo Marković proveo konsultujući VAR proveru.

VAR provjera je trajala čak 12 minuta, i to zbog ofsajda.

Vukašin Bogdanović je postigao gol za 2:0 u 58. minutu, ali su njegovi saigrači i on morali dugo da čekaju konačnu odluku.

Sudije iz VAR sobe Milan Stefanović i Dušan Pančić su zbog potencijalnog ofsajda pozvale Markovića da pogleda situaciju.

Užas u Atini: Navijač AEK-a ubijen višestrukim ubodima nožem, 17-godišnjak se bori za život

Poslije 12 minuta gledanja sporne situacije iz različitih uglova, Marković je pokazao na centar.

Radnik je na kraju slavio sa 2:0, a prvi gol je u 4. minutu postigao Vuk Mitošević.

Radnik igra u Nišu zbog problema sa terenom u Surdulici.

Poslije ove pobjede Radnik ima četiri boda, a Spartak je ostao na tri.

U narednom kolu Radnik gostuje Voždovcu, a Spartak dočekuje Železničar iz Pančeva.