Kup Italije

Ludnica na meču Juventus - Inter: Penal, crveni karton, tuča

• 04.04.2023. 23:01

Inter je preko penala spasio obraz u derbiju Italije sa Juventusom koji je završen rezultatom 1:1.

U posljednjem napadu na meču, u 93. minutu Bremer je u šesnaestercu Juventusa udario loptu rukom. Lukaku je mirno realizovao penal za 1:1, da bi ušao u sukob tokom proslave zbog čega je zaradio drugi žuti karton.

Slavlje u Torinu za Juventus donio je Kvadrado koji je u 83. minutu meča savladao golmana Intera nakon dobre akcije stare dame. Poslije toga Inter je sve karte bacio u napad,

Bremer je neoprezno odigrao u svom kaznenom prostoru i poklonio Interu remi. Juventus je prije dvije sedmice savladao Inter sa 1:0, a ovo je mogla da bude i treća uzastopna pobjeda.

Strasti iz prethodne utakmice nisu se smirile, pa je nakon sudijskog zvužduka podijeljeno i nekoliko crvenih kartona. Pored Lukakua koji je u regularnom vremenu zaradio crveni karton, u revanšu neće biti ni Handanoviča kao ni Kvadrada.

Dušan Vlahović nije imao dobro veče. Nije bio primjetan na terenu zbog čega je svoje mjesto u derbiju Italije u drugom poluvremenu ustupio Miliku. Sa druge strane, Filip Kostić nastavio je svoje odlično izdanje.