Real Madrid

Luka Modrić ušao u istoriju Lige šampiona

• Извор: Телеграф
  • 02.11.2022. 20:26

Golom u ranom dijelu meča protiv Seltika, vezista Reala Luka Modrić ušao je u istoriju Lige šampiona!

Naime, Modrić je postao najstariji fudbaler u LŠ koji je sa bijele tačke postigao pogodak. U trenutku gola imao je 37 godina i 54 dana čime je skrušio prethodni rekord Buraka Jilmaza koji je, igrajući za Lil protiv Čelsija u martu ove godine, dao gol iz penala sa 36 godina i 244 dana.

Modrić je mrežu Seltika načeo u 6. minutu, nakon što je jedan od igrača Seltika igrao rukom u kaznenom prostoru, da bi Rodrigo u 21. takođe pogodio sa bijele tačke za 2:0. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, uz napomenu da je i Seltik imao penal u 35. koji nisu iskoristili.

(Foto: Tanjug-AP/Manu Fernandez)