Slomili Real Madrid

Mančester siti u finalu Lige šampiona

• 17.05.2023. 22:50

Mančester siti je po drugi put u svojoj istoriji stigao do finala Lige šampiona nakon što su savladali Real Madrid na svom terenu rezultatom 4:0, ukupno 5:1. U samom finišu super-izmjena Alvares nokautirao je Rela u 91. minutu meča.

Mančester siti je zakazao drugo u istoriji kluba finale Lige šampiona, ali sada sa značajnom šansom da i podigne dugo čekani trofej.

Posljednji put je to bilo u sezoni 20/21 kada su izgubili od Čelsija sa 1:0. Do tada, Siti je važio za sporedni, gotovo nepostojeći klub u Ligi šampiona sve do dolaska bogatih vlasnika. Na račun toga Siti i kreće u pohod na evropsku titulu koja traje duže od decenije.

Inter u finalu Lige šampiona!

U meču sa Realom u kojem nije bilo sigurnog pobjednika jer Real je Real, Siti je slomio najtrofejniji klub preko Silve u dva navrata. Prvo na asistenciju De Brujnea u 23. minutu meča i drugi put u 37. minutu.

Kod trećeg gola koji je pao u 76. minutu bilo je spora, ali je pripisan autogol Militau koji je nakon ubačaja Kevina De Brujnea loptu nespretnom reakcijom smjestio u svoju mrežu.

A onda je još jednom iskoristio priliku Gvariole Hulian Alvarez u 91. minutu meča kada je svega minut prije ušao umjesto Halanda i potpio Real sa 4:0 u Mančesteru. Alvarez je ove sezone postigao čak 16 golova iako nije u startnoj postavi Mančester sitija.

Rela neće uspjeti da brani titulu, ali će Siti ispisivati istoriju u Mančesteru ponajviše zahvaljujući Halandu koji je nemilosrdno dominirao ovogodišnjim izdanjem Lige šampiona.

Pep Gvardiola je treći put izbacio Real Madrid iz Lige šampiona i postao je najuspješniji trener u ovom poslu.

Obračunaće se sa Interom u finalu, ali ruku na srce, Mančester se bori za trofeje na još nekoliko mjesta, dok Inter igra sezonu za zaborav. Tako da je i teško prognozirati rezultat meča između ekipe kao što je Mančester siti koji se uspješno bori i za titulu Premijer lige, a sa druge strane Inter će u finalu igrati na "sve ili ništa".

Ekipa iz Engleske će svakako imati prednost igrača koji su u samom vrhu kvaliteta kao i sa trenerom poput Gvardijole, a Inter će u finalnom meču 10. juna istupiti sa velikom voljom, možda i dovoljnom da se osvoji prestižno takmičenje.

Mora se spomenuti i Real koji je ovim porazom dodao još jedan minus na ovu sezonu, ne samo zbog toga što im je Barsa preotela titulu, nego što im gradski rival Atletiko prijeti da ih zbaci i sa druge pozicije na tabeli.