Serija A

Napoli ispisuje istoriju, titula sve bliža

• 21.01.2023. 21:21

Napoli nezaustavljivo gazi ka tituli šampiona Serije A. Ovaj vikend pred njima pala je Salernitana na domaćem terenu sa 0:2.

Ovakav uspjeh u domaćem prvenstvu Napoli ne pamti još od vremena dok je dres plavaca nosio Diego Maradona. Posljednju titulu osvojili su u sezoni 89/90, a sada sa 12 bodova više u odnosu na drugoplasirani Milan titula je sve bliža Napulju.

Osimen u 33. minutu postiže gol, ali ga VAR poništava. Ofsajd je teško bio vidljiv i na ekranu VAR-a, ali sudija je poništio pogodak.

Spaletijeva ekipa do prednosti dolazi u samom finišu prvog poluvremena. Prednost donosi Di Lorenco. Italijan je doslovno zakucao loptu pod prečku golmana Salernitane.

Ubrzo nakon pauze, zvijezda tima postiže odlučujući gol. Osimen je precizan u 48. minutu za konačnih 2:0.

Domaćini su preko Pjonteka u nekoliko navrata ugrožavali gol Napolija, ali Spaletijeva odbrana bila je neumoljiva.

(Foto: Tanjug-AP/Alessandro Garofalo)

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 11:55 Вијести