Liga šampiona

Napoli ponizio vicešampiona Evrope: Liverpul na koljenima u Italiji

• 07.09.2022. 22:52

Pravo iznenađenje večeri priredili su fudbaleri Napolija koji su ponizili Liverpul na stadionu Dijego Maradona pobjedom 4:1.

Napoli je silovito krenuo od starta, a zvijezda tima Osimen već u prvom napadu imao je priliku da matira Alisona, ali je na sreću Liverpula pogodio stativu.

Ipak, sreća nije potrajala pa Napoli nakon pet minuta igre ima penal. Sa bijele tačke bio je siguran Zielinski. Desetak minuta kasnije, ponovo dobar napad i ponovo penal za Napoli, ali sreće nije imao Osimen.

Lošu igru ekipa Jirgena Klopa nastavlja da pruža do kraja prvog poluvremena, što Napoli koristi. Anguissa u 31. minutu povećava na 2:0, a u finišu prvog poluvremena za 3:0 precizan je Simeone.

Sa istom ambicijom tim iz Italije startuje i u drugom poluvremenu. Svega dva minuta nakon sudijskog zvužduka ponovo je precizan Zielinski.

Utješni gol za Liverpul postiže Diaz, a Napoli se do kraja meča doslovno poigravao sa rasejanim igračima Liverpula.

(Foto: Tanjug-AP/Andrew Medićini)