Evropa liga

Partizan prokockao dvije prednosti i ispao od AEK-a

• 11.08.2022. 22:54

Partizan je prokockao dobru igru u Beogradu protiv AEK-a koji su izborili neriješen rezultat (2:2) čime su crno-bijele izbacili iz daljeg takmičenja za Evropa ligu.

Ekipa Ilije Stolice jurila je pobjedu na ovom meču jer su u gostima izgubili 2:1. Sve je bilo idealno za beogradski tim kada je u 24. minutu Rikardo Gomeš sa ivice kaznenog odlično šutirao i donio Partizanu prednost.

Crno-bijeli su bili sve više ofanzivniji i u potpunosti preuzeli kontrolu na meču. Ali opsada pred golom AEK-a bila je neuspješna. Partizan je na poluvrijeme otišao sa golom prednosti.

AEK ulazi u drugi dio meča više ofanzivnije i u 51. minutu stigao do 1:1.

Onda su crno-bijeli ekspresno okrenuli i Rikardo je vratio Partizan u kolosijek. Međutim, tu ludih pet minuta nije stalo. Uz nevjerovatan prodor Faraža koji je izbacio tri igrača Partizana i nevjerovatnim šutem matirao golmana crno-bijelih za konačnih 2:2.

Nakon ispadanja iz kvalifikacija za Ligu Evrope, Partizan će u plej-ofu za ulazak u Ligu konferencije igrati protiv Hamruna sa Malte.

(Foto: Tanjug-AP/Miloš Milivojević)

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм