Superkup Francuske

PSŽ lako do prvog trofeja u sezoni

• Извор: Агенције
  • 01.08.2022. 12:20

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Nant rezultatom 4:0 u utakmici francuskog Superkupa.

"Sveci" su na taj način ušli u novu sezonu sa trofejem i to na zvaničnom debiju novog trenera Kristofa Galtijea.

Nejmar je od precrtanog u "gradu svjetlosti" stigao do toga da je predvodio PSŽ do trofeja sa dva gola.

Ipak, Mesi je bio taj koji je otvorio listu strijelaca u 22. minutu nakon što mu se lopta srećno odbila u prostor, nakon čega je on predriblao Lafonta i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Ubrzo se nadovezao i Nejmar i to direktnim golom iz slobodnog udarca u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, što je možda i presudan trenutak na meču. Da je PSŽ otišao sa minimalnom prednošću na pauzu, možda bismo gledali i drugačiji meč.

Ovako se u nastavku u strijelce upisao i Serhio Ramos u 57. minutu igre nakon što je petom poslao loptu u mrežu, a konačan rezultat je postavio Nejmar iz penala u 82. minutu.

PSŽ je na ovom meču bio oslabljen neigranjem Kilijana Mbapea, dok je Nant morao da igra posljednjih 10-ak minuta bez Kasteljeta koji je dobio direktan crveni i skrivio jedanaesterac.

(FOTO: Tanjug/AP)