Liga šampiona

Remi Reala i Sitija, na Etihadu pada odluka o finalisti

• Извор: АТВ
  • 09.05.2023. 23:00

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija remizirali su (1:1) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Siti je bolje ušao u meč, a da je tako, govori i podatak da Real u prvh 15 minuta nije mogao da pređe polovinu terena gostiju.

Kurtoa je u nekoliko navrata odlično intervenisao i spriječio vođstvo Sitija.

Kako je vrijeme odmicalo Real je iz kontranapada bio sve opasniji.

Pritisak je urodio plodom u 36. minuti, kada Vinisijus sa oko 20 metara sjajno matira Edersona, te tako postavlja rezultat prvog dijela.

Real je bolje krenuo u nastavak, imali su nešto veći posjed.

U 52. minutu nova šansa na utakmici, ponovo za Mančester. Kevin De Brujne se namjestio na šut, ali i ovoga puta je uspješniji bio njegov sunarodnik na golu Reala.

Upravo De Brujne, 15 minuta kasnije, sjajno šutira sa nekih 17 metara na asistenciju Gundogana i donosi svom timu izjednačenje.

Do kraja je Real pokušao preko Kamavinge i Čuamenija, ali se rezultat nije mijenjao.