• 25.05.2022. 23:02

Roma je osvojila Ligu konferencije trijumfom na Fejnordom rezultatom 1:0 (1:0).

Finalni meč odigran je ispod svakog očekivanja publike.

Umjesto lepršavosti i borbe, krađa vremena i čuvanje lopte.

U 17. minutu trener italijanske ekipe suočio se s prvim problemom. Miktarijan se povrijedio i morao je napustiti igru, a Murinjo je umjesto njega na teren poslao Oliveiru.

Petnaestak minuta kasnije ključni momenat utakmice. Manćini je sjajno pronašao Zaniola, a ovaj koristi smušenost odbrane Fejnorda i pogađa za prednost Rome od 1:0, a ispostaviće se da postavlja konačan rezultat.

Otvaranje drugog poluvremna donosi veliku šansu za holandski tim. Trauner se našao u velikoj šansi, ali je pogodio samo desnu stativu. Na odbijenu loptu je natrčao Til, ali je Patricio bio na visini zadatka.

Do kraja susreta nije bilo prilika vrijednih pomena, pa je tako Roma ponijela titulu najbolje ekipe u Konferencijskoj ligi.

• 14:45 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)