Baraž za Mundijal

Senzacija: Sjeverna Makedonija izbacila Italiju

• Извор: Агенције
  • 24.03.2022. 22:52

Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije senzacionalno je pobijedila Italiju u meču polufinala baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo golom u 92. minutu, što znači da aktuelni prvaci Evrope neće igrati na smotri najboljih u Kataru.

Iako je Italija tokom svih 90 minuta bila bolji tim i konstantno su napadali prema golu Sjeverne Makedonije, kazna za promašaje stigla im je u 92. minutu kada su Makedonci faktički iz prve prave šanse postigli gol i osigurali plasman u finale.

Heroj Sjeverne Makedonije bio je Trajkovski koji je pogodio s distance, a oni će u finalu i konačnom obračunu za odlazak na Mundijal igrati protiv Portugala koji je izbacio Tursku.

Portugal je odlično otvorio meč i već u 15. minutu golom Otavija došao u vođstvo od 1:0, a prije kraja prvog poluvremena, tačnije u 42. minutu, Žota glavom pogađa i donosi veliku prednost svom timu.

Turska se uprkos dva primljena pogotka nije predala i preko Jilmaza u 65. minutu nakon izuzetno lijepe akcije dolazi do gola i smanjenja prednosti, a šansu da poravnanje imali su u 83. minutu kada im im je dosuđen penal.

Odgovornost je preuzeo Jilmaz, ali je pogodio prečku i tako faktički lansirao Portugal u finale baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Konačnih 3:1 postavio je Njunješ u 94. minutu.

Vels je na svom terenu pobijedio Austriju sa 2:1 uz maestralnu partiju Gareta Bejla koji je postigao dva izuzetno lijepa pogotka, dok je utješni gol za Austriju postigao Dejvis koji je nespretno poslao loptu u svoju mrežu.