Liga šampiona

Siti brojao do sedam protiv Lajpciga, pet golova nestvarnog Halanda! (FOTO/VIDEO)

• Извор: АТВ
  • 14.03.2023. 23:01

Fudbaleri Mančester sitija su na pogon Erlinga Halanda razbili RB Lajpcig rezultatom 7:0 i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

Prvo ime susreta svakako je Erling Haland.

Norvežanin je spakovao pet golova i tako izjednačio rekord Lionela Mesija koji je postigao isto toliko pogodaka Bajer Leverkuzenu takođe pod palicom Pepa Gvardiole.

Prvi je pao u 22. minutu. Siguran sa bijele tačke bio je Haland, prethodno je rukom igrao Heriks.

Samo minut i po kasnije, De Brujne je zategao prečku, lopta se odbija Halandu na glavu za 2:0.

Treći gol i het-trik, Haland je postigao u  posljednjim trenucima prvog poluvremena. Naime, Dijaš je glavom gađao, lopta je klizila po gol liniji, a onda je defanzivac Lajpciga napucao Halanda od koga se ona odbila u gol.

Rapsodija je nastavljena u drugom poluvremenu. U 49. minutu Gundogan je pogodio dalji ugao sa ivice šesnaesterca poslije Grilišove asistencije. Rezultat je 4:0.

U 54. minutu Haland je iskoristio prvu asistenciju Akanđija, ponovo je iz peterca pogodio, baš kao i u 57. minutu kada mu je Švajcarac ponovo asistirao za 6:0.

Sedmi gol, djelo je De Brujnea.

Belgijanac je u posljednjem trenutku susreta, sa 22 metra je poslao loptu pod prečku za konačnih 7:0 i jedno od ljepših večeri na "Etihadu".

U četvrtfinale plasirao se i Inter koji je večeras remizirao sa Portom (0:0).

Prvi meč, završen je trijumfom Italijana (1:0).

• 17:00 Серија: Вода у праху (12+) (Р)

''Напета португалско-галицијска серија 'Вода у праху' стиже у наш програм и можемо само рећи - из епизоде у епизоду напетост ће расти до усијања!

• 17:50 Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)