Лига шампиона

Сити славио против Лајпцига

• 04.10.2023. 22:54

Фудбалери Пепа Гвардиоле славили су на гостовању Ред Бул Лајпцигу са 3:1, али уз доста муке. И овај меч је прошао без гола најбољег играча екипе Халанда.

Статистика овог меча је невјероватна. Грађани су имали 72 одсто посједа лопте, 19 шутева на гол у односу на три шута лапцига, 15 слободних удараца у односу на пет домаћина.

Сити је апсолутно доминирао, али није лако налазио пут до гола.

Гвардиолина екипа је до предности стигао преко Фодена у 25. минуту меча. Наставили су са нападима, али се Лајпциг бранио.

Не само да су се бранили, него су и одговорили у 48. минуту. Стријелац за поравнање био је Опенда.

Сити је покушавао да врати предност и осигура три бода, али лопта једноставно није хтјела у гол. Лапциг се успјешно бранио све до 84. минута, а тада је Алварез ипак обезбиједио три бода европском шампиону.

Све је потврдио Доку у 92. минуту меча за коначних 3:1.

• 22:05 Филм