Kadetske selekcije

Srbija deklasirala BiH u drugom kolu kvalifikacija

• Извор: Агенције
  • 25.03.2023. 17:27

Kadetska reprezentacija Srbije upisala je ubjedljiv trijumf protiv BiH u drugom kolu elitne runde kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Čak pet golova je završilo u mreži koju je branio Mehić, pa su „orlići“ ovom pobjedom napravili korak ka Evropskom prvenstvu poslije šamara od Bjelorusije.

Prvi je Stojanović zatresao mrežu u 18. minutu, a samo 20 minuta kasnije je Nikša Delibašić povisio na 2:0. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a za razliku od meča sa Bjelorusijom, “orlići” su pokazali da je to bio samo loš dan, prenosi Sportal.

U drugom poluvremenu Delibašić je u 50. minutu uposlio Subotića za 3:0, a onda je 10 minuta kasnije i sam postigao drugi gol, a ukupno četvrti za Srbiju. Mijenjao je Luković, uveo je neke igrače sa klupe, a onda je rezervista Sremčević u 85. minutu dokrajčio BiH.

Srbija je sada druga u grupi sa tri boda iz dva meča (jedna pobjeda i jedan poraz), a da bi se sigurno našla na evropskoj smotri mora da pobijedi Izrael, ali i da se nada eventualnom kiksu Bjelorusa protiv BiH. Međutim, na šampionat Starog kontinenta može da se ode i kao drugi, a Srbija je na visokom mjestu u konkurenciji drugoplasiranih timova u grupama.

• 22:30 Серија: Развратник (16+)

Серија: Развратник

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок