Ferencvaroš

Srušili Zvezdu u Evropi pa u domaćem kupu ispali od seoskog kluba

• Извор: Б92
  • 19.10.2022. 19:54

Fudbaleri Ferencvaroša, rivala šampiona Srbije Crvene zvezde u Ligi Evrope, eliminisani su u šesnaestini finala mađarskog Kupa od ekipe Ivanče.

Riječ je o trećeligašu iz istoimenog sela koje broji oko 3.000 stanovnika.

Domaćin je do velikog iznenađenja došao poslije produžetaka i na kraju slavio sa 3:2 pogotkom Bensa Kerča u 96. minutu.

Prethodno je Ferencvaroš poveo preko Kristofera Zakarijasena u 4. minutu, a izjednačio je Laslo Šuster u 6. minutu.

Gosti su ponovo došli do prednosti pogotkom Rajana Mmaea u 19. minutu, a utakmicu je u produžetke uveo Čaba Aradi u 57. minutu.

Kada je riječ o Ligi Evrope, Ferencvaroš je lider H grupe sa devet bodova poslije četiri odigrana kola, po šest imaju Trabzon i Monako, a posljednjeplasirana je Crvena zvezda sa tri boda.

Jedini trijumf šampion Srbije upisao je upravo protiv Ferencvaroša kog je savladao u Beogradu sa 4:1 u trećem kolu Lige Evrope.