Poraz od Al Itihada

Trener Al Nasra okrivio Ronalda za poraz u Super kupu

• 27.01.2023. 18:11

Al Nasri menadžer i fudbalska legenda Rudi Garsio optužio je Ronalda nakon poraza od Al Itihada u četvrtfinalu Saudijskog Super kupa.

Romarinjo je već u 15. minutu kaznio nesnalažljivi Al Nasr. Do kraja poluvremena, to je uradio i Hamdallah na dva minuta prije kraja.

Talisca je pogodio u 67. minutu i smanjio rezultat. Nada se rodila, ali uzalud. Sve je zaključio Shanqiti u 93. minutu za konačnih 3:1.

Ronaldo je imao mnogo, previše šansi. Veliku šansu da izjednači rezultat neposredno pred gol Hamdallaha za 2:0 propustio je.

Lopta se pojavila pred njim nakon ubačaja i činilo se da trofejni fudbaler neće imati problem da je smjesti u mrežu, a ujedno i da upiše prvi pogodak za Al Nasr. Ipak, visoki skakač poslao je loptu samo u ruke golmana Marsela Groe.

Nakon toga je uslijedio kontranapad u kojem je Ronaldo ostao na polovini protivnika, a Al Irihad je povećao prednost.

Poslije meča je Garsija spomenuo Ronaldovu šansu kao prekretnicu u meču.

"Jedna od stvari koje bi promijenile tok meča bio je promašaj Kristijana Ronalda u prvom poluvremenu", rekao je bivši trener Rome i Liona.

"Čestitam Al Itihadu. Pokazali su mnogo bolje prvo poluvrijeme nego mi, a mi smo odigrali dobro drugo poluvrijeme, nažalost, nismo mogli da preokrenemo rezultata", rekao je Garsija.

Ronaldo je sada 180 minuta bez gola, a ATV je pisao ranije prateći njegovu karijeru koliki je to teret za njega i šta je takvo stanje činilo jednom od najboljih fudbalera svih vremena u Juventusu.

Portugalac se nakon ovog meča vratio u dobru poznatu situaciju zbog koje je otišao iz Mančestera, a to je neslaganje sa trenerom koji ga je dosta optuživao za lošu igru. Međutim, s obzirom za novac koji dobija od saudijskog kluba, jednostavnije je za očekivati da Garsija dobije otkaz nego da se Ronaldo pomjeri, pa makar i na klupu.