Liga konferencija

Hrabri Borac poražen od Austrije

• 03.08.2023. 22:29

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija jer su i na domaćem terenu poraženi od Austrije (1:2).

Kraj utakmice: Borac - Austrija 1:2

90+5' - Pet minuta nadoknade

89' - Lukić šutira, ali njegov udarac je blokiran

82' - Kvržić i Vranješ kombinuju, ali ovom drugom defanzivac gostiju blokira šut

79' - Požutio Vranješ

74' - Holand nakon kornera šutira glavom, brani Ćetković

72' - Nova prilika za domaćina. Kulašin je pokušao lobovati golmana gostiju ali nije uspio u svojoj namjeri

71' - Kortez se probio po lijevoj strani, šutirao je ali je njegov udarac izblokiran

64' - Austrija stiže do preokreta. Mrežu Borca pogađa Polster

63' - Požutio je Pocman

62' - Kakva prilika za Borac. Sjajno je kontru istrčao Terzić, uposlio Vranješa koji sa 10 metara loše šutira, desnom slabijom nogom

58' - Kulašin, Vranješ i Terzić u igri, van igre Makarić, Blagaić i Mihajlović

54' - Gol! Gosti izjednačuju. Sada je 1:1

49' - GOOOL! BORAC VODI! STRIJELAC JE KORTEZ!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena u Banjaluci: Borac - Austrija 0:0

45+4' - Četiri minuta sudijske nadoknade

45' - Fic je pokušao iz slobodnjaka sa 25 metara, lopta ide preko gola Borca

42' - Kakva šansa za Borac! Kvržić šutira sa oko 20 metara i pogađa prečku!

41' - Kakve dvije prilike za goste. Prvo je Ćetković odbranio, a onda Predragović nakon šuta Fišera izbija sa gol linije

40' - Fišer sjajno šutira sa 20 metara, ali brani Ćetković

38' - Kortez probija po lijevoj strani, ali Makarić ga ne prati

34' - Žuti karton za Korteza

27' - Blagaić je lijepo prošao i iskosa šutirao, ali lagan plijen za golmana gostiju

20' - Korner za goste, ali bez opasnosti po gol Borca.

15' - Austrija preko Majsla prijeti sa oko 25 metara, ali je Ćetković siguran

13' - Korner za Borac, ali bez prilike vrijedne pomena

11' - Gosti u posljednji momenat ispred Makarića otklanjaju opasnost. Bolji je Borac. Pokušao je i Blagaić, ide lopta preko gola

10' - Žuti karton za kapitena gostiju Fišera

6' - Borac ponovo prijeti preko Mihajlovića, ali lopta ide preko gola protivnika

5' - Kakva prilika sada za Borac. Blagaić je sjajno centrirao, Čelić sa par metara šutira glavom, ali brani golman gostiju

3' - Blagaić se povrijedio na otvaranju meča, ali ipak će nastaviti igru

1' - Počeo susret u Banjaluci

Poznati su sastavi:

Borac: Ćetković, Kvržić, Čelić, Šušić, Erera, Barski, Predragović, Mihajlović, Blagaić, Kortez, Makarić.

Austrija: Fuhtl, Ranftl, Lukas Galvao, Handl, Majsl, Jukić, Holand, Polster, Fišer, Fic, Gruber.