Премијер лига БиХ

Борац евроголовима декласирао ГОШК у Бањалуци!

• 04.03.2024. 19:34

Фудбалери бањалучког Борца савладали су екипу ГОШК-а у посљедњој утакмици 21. кола Премијер лиге БиХ резултатом 3:0 (1:0). Борац сада има 52 бода, девет више од пратећег Зрињског.

Крај утакмице; Борац - ГОШК 3:0

90+2' - Два минута судијске надокнаде

88' Врањеш у новој шанси, спасава Шутковић и уз доста проблема избацује у корнер

83' - Херера са 20 метара шутира сјајно али тресе спољну мрежу гола ГОШК-а

78' Врањеш је имао велику шансу, али га је изблокирао његов саиграч Макарић. Замало да видимо и четврти гол Борца

71' - Црвено-плави поново пријете. Херера покушава, али је непрецизан. Лопта иде поред гола гостију

65' - ГООЛ! Награда Ференц Пушкаш могла би стићи у Бањалуку! Играч Борца Терзић постигао је евро-гол са преко 50 метара!

62' - ГООЛ! Борац дуплира предност, стријелац је Јово Лукић!

47' - Сјајна шанса за госте. Хасукић излази сам пред голмана домаћих, али Милошевић брани

46' - Почело је друго полувријеме у Бањалуци. Са центра крећу гости

Крај првог полувремена; Борац - ГОШК 1:0

45+1' - Један минут судијске надокнаде

43' - Сада прва шанса за госте. Скоруп је извео слободни ударац с велике удаљености, гађао је директно у гол, а Милошевић иако изненађен, сјајно се сналази и вади лопту испод саме пречке

36' - Лукић поново пријети. Овога пута главом након корнера, међутим, лопта опет иде преко гола

33' - Домаћин поново пријети. Лукић сам против одбране гостију, али његов шут блокира штопер гостију

23' - Поново пријети млади Вуковић, али одбрана гостију блокира његов ударац са око 15 метара

20' - Великан из Платонове поново пријети. Сада је Граховац у прилици. Капитен Борца шутира снажно са ивице шеснаестерца, али лопта иде преко гола противника

15' - Након 15 минута игре, као да један тим постоји на терену. Борац ствара шансу за шансом

11' Херера је извео слободни ударац за Борац и са неких 17 метара мало искоса пуцао тик преко гола гостију

8' - ГОООЛ! Борац води. Мајсторија Вуковића за 1:0 и лудницу на Градском стадиону у Бањалуци. Заломио је једног играча ГОШК-а, а онда скроз искоса с лијеве стране, са ивице казненог простора, погодио супротне рашље гостујућег гола. Маестрално!

4' - Сада шанса за госте. Гогић је сам пред домаћим голманом, али не хвата је добро главом и тако упропаштава добру прилику

2' - Прилика за домаћина. Јово Лукић је главом покушао са десетак метара, лопта иде преко гола гостију из Габеле

1' - Почела је утакмица у Бањалуци. Први са центра креће домаћин

Састави:

БОРАЦ: Милошевић, Благаић, Лукић, Граховац, Јуриљ, Кулашин, Вуковић, Сушић, Нишић, Херера, Ћелић.

ГОШК: Шутковић, Цоко, Гогић, Хасукић, Икић, Скоруп, Шута, Батарело, Брадара, Чоко, Мусулин.