Premijer liga BiH

Borac sa igračem više upisao poraz protiv Veleža

• 04.03.2023. 18:29

Fudbaleri Veleža savladali su Borac sa minimalnih 1:0 u derbi utakmici 21. kola Premijer lige BiH. Jedini gol postigao je Edo Vehabović u 72. minutu. Borac nakon ovog kola ostaje na trećoj poziciji na tabeli sa 36 osvojenih bodova, dok je Velež peti sa 30 poena. U narednom kolu "crveno-plavi" dočekuju Tuzla siti, dok mostarski klub igra protiv Zrinjskog.

Trener domaće ekipe Jusufbegović u startnih 11 uvrstio je Bogdanović, Anđušić, Blagojević, Domić, Haskić, Hrkač, Lauš, Mucaj, Pršeš, Vehabović, Zeljković.

Marinović se odlučio da borčeve boje od prvog minuta brane Ćetković, Blagaić, Kulašin, Lagundžić, Lazić, Mrkaić, Pejović, Predragović, Subić, Tatar, Vojinović.

Nakon prvih 45 minuta utakmice između fudbalera Veleža i Borca rezultat je 0:0. Nije bilo većih prilika u prvom periodu igre. Tome u prilog najbolje govori i statistika, pošto nijedan tim nije uputio udarac u okvir gola protivnika. Velež je četiri puta šutirao, dok su crveno-plavi uputili tek jedan šut preko Envera Kulašina.

Velež je opasniji na otvaranju drugog poluvremena. Prvo je Ćetković u 53. minutu odbranio stopostotnu šansu Blagojeviću, a onda je pet minuta kasnije Haskić iz dobre pozicije šutirao glavom pored gola.

Najbolja prilika za Borac u 68. minutu. Mrkaić je osvojio loptu na sredini terena, uposlio Jurilja koji šutira pravo u dobro postavljenog Bogdanovića. I dalje nema promjene rezultata.

Neopreznost igrača Borca iskoristio je Edo Vehabović koji je u 72. minutu meča doveo Velež u prednost od 1:0.

Od 83. minuta Borac igra sa igračem više. Crveni karton zaradio je strijelac jedinog pogotka Edo Vehabović, nakon neopreznog starta nad Aleksandrom Vojnovićem.