Fudbaleri Juventusa

Vlahović i Kostić na udaru kritika zbog Sevilje

• Извор: Б92
  • 12.05.2023. 13:24

Fudbaleri Juventusa jedva su izbjegli poraz od Sevilje (1:1), a među pojedincima koji su razočarali su srpski reprezentativci.

Dušan Vlahović se vratio u startnu postavu, ali nakon što je u prvom poluvremenu promašio veliku šansu, zamijenjen je u 61. minutu što ga je razbjesnilo.

Ljutito je izašao sa terena, bacio bandažnu traku i čak ignorisao trenera Maksimilijana Alegrija sa kojim se nije rukovao, opisuju njegovu reakciju italijanki mediji.

A bivši defanzivac Italije Danijele Adani konkretno je kritikovao nastup Vlahovića, ali i Anhela di Marije.

"Veliki tim čine veliki igrači, oni te teraju da mijenjaš svoju igru, svoju formaciju. Znaju sami da se postave i riješe meč, a oni (Vlahović i Di Marija) su nestali protiv Sevilje. Juventus to sebi ne može da priušti", rekao je Adani.

Bivši štoper Modene, Lacija, Breše, Fiorentine, Intera, Akolija i Empolija je prokomentarisao i nastup Filipa Kostića.

"Imao je nekoliko dobrih sprinteva na početku, počeo da napada Hesusa Navasa sa leđa, ali nije bio bistre glave", dodao je Adani.

Revanš polufinala Lige Evrope je sljedećeg četvrtka u Sevilji. U drugom polufinalu Roma je savladala Bajer Leverkuzen minimalnim rezultatom.