Serija A

Vlahović spasio Juventus sramote: Srbin ponovo heroj u Torinu

• 16.04.2022. 20:37

Fudbaleri Juventusa remizirali su sa ekipom Bolonje u torinu rezultatom 1:1 u 33. kolu Serije A.

U poprilično dosadnom meču, završnica utakmice potpuno je nadoknadila nedostatak uzbuđenja tokom 80 minuta.

Bolonja je povela sa 1:0 u 52. minutu preko Arnautovića. Taj rezultat nije pretjerano poljuljao Juventus, jer i dalje nije bilo ofanzivne igre velikana iz Torina. Strateg Stare dame pojačao je napad uvodeći dva dodatna napadača. Juventus je u jednom trenutku meča na terenu imao Bernardeskija, Kina, Moratu, Vlahovića koji igraju isključivo ofanzivu.

Drama počinje u 80. minutu meča kada na ivici kaznenog pada Alvaro Morata. Lopta je ostala u igri i došla u noge Kvadrada koji šutira na prazan gol iz šesnaesterca, ali pogađa prečku.

Iako je prekršaj nad Moratom bio očigledan, čekalo se sa odlukom da o penalu ili prekršaju govori VAR. Nakon što se i to dogodilo, zbog toga što je Soumaoro bio posljednji igrač u liniji dobija crveni karton. Medel zbog uvreda na račun sudije dobija žuti karton, a samo sekundu poslije i crveni. Ali od penala ništa, prekršaj je bio na ivici šesnaesterca.

Od tog trenutka Juventus preuzima potpunu dominaciju nad devet igrača Bolonje. Kreiraju napade koji ne završavaju nigdje, dosta šuteva bez konkretne prijetnje na gol Bolonje. Spas za Juventus donosi Dušan Vlahović koji nakon makazica Morate skreće loptu glavom u mrežu u 96. minutu meča.

Do kraja Juventus kreira još nekoliko prilika koje neslavno završavaju, pa se može reći da su jedva remizirali protiv Bolonje sa devet igrača, ali da nisu mogli do pobjede.

Bolonja nije pobijedila Juventus od sezone 2010/2011, ali je barem prekinula niz od Juventusove četiri uzastopne pobjede.

Srpski as Dušan Vlahović upisao je 23 gol u ovoj sezoni, tako da i njega čeka borba sa Imobileom koji je prvi na listi najboljih strijelaca lige.

(Foto: Tanjug-AP/Fabio Ferrari)

• 10:00 Телетрговина

• 10:15 Ловачки савети

ТВ серијал "Ловачки савети" се бави саветима за ловце и оне који би то да постану.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (Р) (12+)

''''''''''''Прича прати двије породице, Божић и Исидоровић, чији животи и судбине се преплићу, а цијелу причу надопуње палета инересантних ликова; сви пролазе кроз ситуације у којима се суочавају са љубављу, оном узвраћеном и неузвраћеном, са издајом, лажима, интригама и тајнама.

• 11:40 Телетрговина

• 11:55 Вијести