Liga šampiona

Pavkov tragičar: Zvezda blistala u prvom poluvremenu, ispala u 90. minutu

• 23.08.2022. 22:58

Crvena zvezda remizirala je u revanš meču plej-ofa Lige šampiona protiv Makabija iz Haife.

Zvezda je nesrećno završila učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, nakon što je u Beogradu bilo 2:2. U prvom meču je Makabi slavio sa 3:2 te tako otišao dalje.

Crveno-bijeli su u prvom poluvremenu uspjeli da nadoknade zaostatak od jednog gola, pa su na poluvrijeme otišli sa rezultatom 2:1.

Od samog starta su Beograđani krenuli žestoko što im se isplatilo u 27. minutu. Katai se odlično izborio za loptu i uspio da prodre skroz do gola i proturi je do Pešića koji pogađa za anuliranje prednosti Makabija iz Haife.

Pešić je imao ulogu i kod drugog gola kada je asistirao Ivaniću koji sigurno savladava golmana gostiju i donosi Zvezdi rezultat koji je vodi u grupnu fazu Lige šampiona.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi jedna situacija je uprljala blistavu igru srpskog kluba.

Naime, jedan od igrača Zvezde je igrao rukom u kaznenom i dosuđen je penal za Makabi. Borjan se iskazao na golu i odbranio, ali nije mogao da napravi čudo.

Kanga se prilikom pokušaja da počisti loptu okliznuo i Makabi je došao do lopte ponovo. Sandgren je uspio da nekoliko sekundi prije kraja uputi veoma snažan šut koji je završio iza leđa Borjana. Golman Zvezde je bio blizu da odbrani i ovaj šut, ali ipak u tome nije uspio pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatskim egalom iz dvije utakmice.

U drugom poluvremenu znatno bljeđa igra beogradskog kluba. Makabi je bio konkretniji pa je u nekoliko navrata Borjan morao da interveniše i spasava stvar.

Vadio je Borjan, čini se, i moguće i nemoguće, ali je na kraju posustao. U 90. minutu je Makabi došao do izjednačenja i do plasmana u grupnu fazu. Pavkov je zatresao sopstvenu mrežu i poslao Izraelce u Ligu šampiona. Nevjerovatno smotan potez Pavkova koji je ušao da bi dao gol, ali u protivničku mrežu.

Pokušali su igrači Zvezde do kraja da dođu do gola i zaprijetili, ali je rezultat ostao nepromijenjen.