Liga šampiona

Zvezda nije izdržala: Makabi slavio u Haifi

• 17.08.2022. 22:58

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona od ekipe Makabija rezultatom 3:2 (1:2).

Sjajan meč viđen je večeras na stadionu Sami Ofer, pet golova i mnogo trčanja, a u takvom odnosu snaga bolje se snašla ekipa Baraka Bahara koja će u Beograd ponijeti gol prednosti.

Makabi je bolje otvorio meč, brzim napadima mučio defanzivu gostiju, naročito Franci Pijero koji je večeras bio nerješiva enigma za Dragovića i Milunovića.

Upravo je napadač sa Haitija doveo svoj tim u vođstvo kada je "otresao" trojicu čuvara i matirao Borjana iz neposredne blizine gola u 18. minutu.

Uslijedila je ofanziva Zvezde, takav pristup se "crveno-bijelima" i isplatio kada je u Aleksandar Pešić uz dosta sreće savladao Koena u 27. minutu.

Nakon promašaja Bukarija, potom i Pešića, čitav stadion u Haifi utišao je Gelor Kanga koji je u 40. minutu udarcem sa oko 20-ak metara precizno gađao golmanovu lijevu stranu i pogodio.

U drugom dijelu, samo je jedan tim postojao na terenu, i to onaj domaći.

Na 2:2 u 51. minutu izjednačio je Pijero.

Makabi je nastavio sa opasnim napadima i 10 minuta kasnije odličnim udarcem Šerija preokrenuo rezultat u svoju korist.

Do kraja nije bilo prilika vrijednih pomena pa je tako konačan rezultat 3:2 za tim iz Haife.