Лига шампиона

Звезда се касно пробудила, Лајпциг из Београда носи читав плијен

• 07.11.2023. 22:54

Фудбалери Црвене звезде поражени су у четвртом колу групне фазе Лиге шампиона од екипе Лајпцига резултатом 1:2 (0:1).

Звезда је тако након четири кола, без тријумфа, односно, на свом конту, црно-бијели имају уписан само бод.

Тим из Њемачке боље је отворио сусрет. Играо се трећи минут када Лајпциг изводи први корнер на сусрету. Међутим, без посла за голмана Београђана Глазера.

А онда, шок на стадиону "Рајко Митић".

Играо се осми минут када Чави Симонс узима лопту на око 25 метара од гола домаћина, улази у шеснаестерац и сјајним ударцем, матира голмана црвено-бијелих. Нијемци воде 0:1.

Прва прилика за Звезду, догодила се у 17. минуту. Мијаиловић убацује са десне стране, али Иванић касни на центаршут. Много среће за госте.

Након те прилике, гости преузимају иницијативу. Прилику да дуплирају предност, имали су у 44. минуту када Опенда излази сам пред Глазера, али голман домаћих чита нападача Лајпцига и брани ударац.

На одмор, гости одлазе са минималном предношћу.

У другом полувремену, Звезда се тргнула.

Већ у 46. минуту Ендијаје улази у петерац противника али компликује те напад пропада.

У 51. мунуту двије огромне шансе за госте. Шешко је погодио прво стативу, а затим се обрукао када је био сам пред Глазером и шутирао далеко изнад гола.

Мирнија игра је виђена све до 77. минута када Опенда погађа мрежу домаћина и доноси свом тиму предност од 0:2.

Упркос великој предности, изабраници Барака Бахара се нису предавали.

У 81. минуту Хенрикс постиже аутогол и Звезда смањује на 1:2.

До краја, није било прилика вриједних помена.

Звезда - Лајпциг 1:2.