Pobjeda

Zvezda slavila protiv Trabzona: Katai i Pešić vodili crveno-bijele do trijumfa

• Извор: Независне
  • 27.10.2022. 23:00

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu turski Trabzonspor 2:1 u petom kolu Lige Evrope.

Zvezdu je na stadionu "Rajko Mitić" u 37. minutu u vođstvo doveo Aleksandar Katai koji je pogodio sa ivice kaznenog prostora.

On se odlično namjestio, ali nije oklijevao, iz prve je gađao i pogodio bliži gornji ugao golmana gostiju.

Šok na "Marakani" uslijedio je u 39. minutu, kada su Turci ekspresno anulirali vođstvo Beograđana.

Grk Bakasetas je iz slobodnog udarca pogodio, ali "uz pomoć" postavljenog zida domaćih, jer je lopta pogodila nekog u bloku, promijenila pravac i prevarila Borjana.

Ponovo je Zvezda povela u 63. minutu. Bukari je kao šilo probio po desnom krilu, oštro ubacio u peterac gdje je spreman čekao sveprisuptni Pešić i postigao još jedan nevjerovatno bitan gol u posljednje vrijeme.

Do kraja su crveno-bijeli sačuvali prednost i osvojili tri vrijedna boda u Ligi Evrope.

Ovom pobjedom Zvezda ostaje u trci za evropsko proljeće, a Beograđani u narednom, posljednjem kolu Lige Evrope, gostuju Monaku.

(Foto: Tanjug/AP)