ABA liga

Budućnost savladala Igokeu

• 23.01.2022. 16:31

Košarkaši Budućnosti savladali su Igokeu u Laktašima rezultatom 79:82. Igokea je imala šut za produžetak, ali nije bio precizan Tanasković. Najefikasniji je bio Robinson sa 19 poena, Rid je dao 15 za pobjednike.

Tok meča:

Prva četvrtina:

Budućnost vodi 19:15 na kraju prve četvrtine. Podgoričani su imali plus devet, ali serija domaćih 5:0 vraća ih u igru. Igokea je promašila nekoliko otvorenih šuteva, dva puta omogućila rivalu situaciju za dodatno slobodno bacanje, ali bolja defanziva u posljednjih nekoliko minuta vraća ih i igru. Voler je pogodio dvije trojke iz šest pokušaja, pet poena za goste dao je Rid. Budućnost je dobila devet utakmica uzastopno protiv Igokee.

Druga četvrtina

Na veliki odmor gosti odlaze sa pola koša prednosti 38:37. Micov je iskoristio posljednji napad da se upiše u strijelce i vrati prednost na konto svoje ekipe. Igokea je odigrala dobar drugi period po notama Robinsona koji sa deset poena zadaje velike probleme protivniku. Jedan poen manje dao je Voler. Kod gostiju, bolji od ostalih Rid sa devet i Kuridža sa osam poena.

Treća četvrtina

Narasla je prednost gostiju na plus šest, 65:59. Bolje otvaranje trećeg perioda te veći angažman Kobsa uticali su da se Podgoričani odvoje, ali je opet uslijedila reakcija domaćih. Robinson je jedini raspoložen za sada sa 16 poena, dok u Džikićevoj ekipi poene je rasporedilo nekoliko igrača.