• 17.12.2021. 16:02

Košarkaši Igokee savladali su Cibonu 82:72 u prvoj utakmici 12. kola ABA lige.

Tekstualni prenos meča po četvrtinama mogli ste pratiti na našem portalu:

Prva četvrtina

Košarkaši Igokee gube nakon prve četvrtine utakmice 12. kola ABA lige protiv Cibone 21:15.

Malo toga je funkcionisalo u igri tima Dragana Bajića na startu meča. Dosta grešaka u napadu i slab intenzitet u odbrani doveli su do toga da gosti bez problema čuvaju prednost. Kapiten Marko Jošilo je sa osam postignutih poena najraspoloženiji u redovima domaćih, dok je Amar Gegić na drugoj strani ubacio devet.

Druga četvrtina

Košarkaši Igokee vode nakon prvog poluvremena protiv Cibone rezultatom 40:32.

Fantastičnu drugu dionicu odigrali su izabranici Dragana Bajića, a serija 11:0 na početku drugog desetominutnog perioda potpuno je promijenila dešavanja na terenu.

Gosti su više od pet minuta čekali na prve poene, pa je jasno kakav je odnos snaga bio u ovom periodu.

Dešoun Stivens sa deset i Marko Jošilo sa devet poena najefikasniji su u redovima Igokee, dok je na drugoj strani Amar Gegić ostao na devet ubačenih poena iz prve četvrtine.

Treća četvrtina

Igokea vodi nakon treće četvrtine protiv Cibone 56:54.

Treća dionica bila je slična uvodnoj, s obzirom da su Aleksandrovčani ponovo imali dosta oscilacija u igri na obe strane parketa. Gosti su uspjeli potpuno da se vrate u meč, pa nas očekuje neizvjesna posljednja četvrtina.

Dešoun Stivens je sa 12 poena najefikasniji u redovima domaćih, dok isto toliko poena na drugoj strani ima Amar Gegić.

Četvrta četvrtina

U posljednjoj dionici Igokea je uspjela da pronađe ritam i slomi otpor protivnika.

Iako tako nije izgledalo, Igosi su uspjeli da ostvare dvocifrenu pobjedu. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dešoun Stivens sa 16 poena, uz čak 15 skokova.

Jošilo je ubacio 15. Na drugoj strani 17 poena Drežnjaka. Aleksandrovčani nemaju previše vremena za odmor pošto ih naredne sedmice očekuje ključni meč u FIBA Ligi šampiona protiv PAOK-a.