Majstorica odlučila

Igokea bez plasmana u Top 16 fazu FIBA Lige šampiona

• 20.01.2022. 18:30

Igokea je poražena rezultatom 77:83 od Ostendea u majstorici u Laktašima koja je odlučivala o putniku u Top 16 fazu FIBA Lige šampiona.

Prethodno je svaki tim dobio meč na svom terenu, a napor je bio veći kada se zna da su se ekipe drugi put sastale prije manje od 48 sati.

Utakmicu ste mogli pratiti uživo po četvrtinama na našem portalu:

Prva četvrtina

Igokea vodi 22:18 poslije deset minuta igre. Odličan početak domaćih koji su poveli 8:0 i odmah napravili razliku. Ipak, Ostende ima sjajnog Lendolfa koji je ubacio polovinu poena svog tima za sada i najzaslužniji je zašto je belgijski klub na bliskom odstojanju. Po pet poena za Igokeu dali su Robinson, Jošilo i Voler.

Druga četvrtina

I na veliki odmor košarkaši Igokee odlaze sa prednošću. Rezultat nakon dvije četvrtine glasi 43:39. U jednom momentu gosti su poveli, ali su Aleksandrovčani uspjeli da vrate vođstvo na svoju stranu. Najefikasniji je Stivens sa deset poena, za goste But je ubacio 12.

Treća četvrtina

Samo pola koša prednosti za Igokeu koja je u 23. minutu bila na plus 10. Ponovo ista slika i u trećem periodu, Igokea mnogo bolja na otvaranju četvrtine, ali Ostende svaki put ima spreman odgovor. Bila je ovo dobra prilika za domaće da se odlijepe, stekli su maksimalnu prednost, ali je ponovo taj Rendolf nezaustavljiv. Postigao je 19 poena, ima podršku Buta koji je dao 12. Očekuje nas zanimljiva posljednja dionica. Kod Igokee 14 poena dao je Stivens.

Četvrta četvrtina

Na kraju se raduju gosti. Pobjeda Ostendea rezultatom 83:77 kojim tim iz Belgije ide u Top 16 fazu Lige šampiona.

Ponovo ista slika, domaći su dobro otvorili četvrtinu, stekli 11 poena viška, ali dalekometnim pogocima gosti se vraćaju i dobijaju meč. Junak Ostendea je Fil But koji je bio inspirisan kad je bilo najvažnije. Igokea je imala dobru priliku, ali je nažalost ostala bez plasmana među 16.