Osvojila srca publike

Izmislila novi način skoka uvis i završila posljednja

• Извор: Телеграф
  • 20.08.2021. 18:23

U Keniji je 18. avgusta počelo Svjetsko prvenstvo u atletici za sportiste mlađe od 20 godina i trajaće do 22. avgusta, a jedna od domaćih atletičarki je bez obzira na to što je završila takmičenje na posljednjem mjestu uspjela da osvoji srca publike zbog svog neobičnog nastupa.

Tokom trećeg dana turnira, na programu je bilo takmičenje u skoku uvis, gdje su dvije srpske atletičarke Zorana Rokavec i Angelina Topić sa preskočenom letvicom od 1.78 metara uspjele da se plasiraju u finale, međutim, pažnja je bila usmjerena ka domaćoj takmičarki Zedi Čongvo.

Zedi je takmičenje završila ubjedljivo na posljednjem mjestu, prva do nje je preskočila 10 centimetara višu ljestvicu, ali svima je jasno i zašto.

Naime, Zedi Čongvo ne koristi uobičajen način za takmičenje u ovoj disciplini, ona je izmislila svoj, koji je znatno teži od ostalih.

Uostalom, možete i vidjeti kako to izgleda kada ona skače u videu ispod.

Zedi Čongvo je uspjela da ostvari rezultat od 164 centimetra na ovaj način, što nije bilo dovoljno za finale.

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Аутошоп магазин

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 10:30 Ловачки савети (Р)

ТВ серијал "Ловачки савети" се бави саветима за ловце и оне који би то да постану.

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)

• 11:55 Вијести