Katar

Francuska u finalu!

• 14.12.2022. 21:54

Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru!

Reprezentacija Francuske savladala je Maroko sa 2:0 u teškom meču za finale Svjetskog prvenstva i odbranu titule.

Prvi gol na meču postigao je Teo Ernandez koji je uz dosta sreće savladao golmana Maroka već u petom minutu meča, što je ujedno i najbrži gol prvenstva.

Nakon toga Maroko je u potpunosti preuzeo kontrolu nad loptom i vršio presing kao što je i Portugal radio u meču protiv njih.

Prilike su se nizale, ali bez realizacije. U zamalo spektakularnom golu napadač Maroka makazicama je ugrozio Lorisa, ali je stativa spasila Francuze.

Oni su se u ostatku meča držali na svojoj polovini i koristili kontre preko brzonog Mbapea. Žiru takođe u finišu prvog poluvremena nije imao sreće pa je pogodio stativu.

Maroko je gradio dobre napade, ali bez završnice. Svoju priliku Francuzi iskorišćavaju u 79. minutu. Nakon prekida, Dembele je napustio igru, a umjesto njega je ušao mladi Kolo Muani koji se pridružio u šesnaestercu čekajući napad Francuske. Dobro je reagovao i postigao svoj prvi gol u dresu reprezentacije čime je Francusku poslao u finale i pružio im priliku da odbrane titulu svjetskog prvaka.

Francuska je evropska zemlja koja nakon 60 godina brani titulu Svjetskog prvaka.

U finalu ih čeka vjerovatno nikada motivisaniji Lionel Mesi i Argentina.

(Foto: Tanjug-AP)

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)

Ова занимљива и узбудљива прича прати Дилан, младу дјевојку која своје снове мора да стави по страни и уда се за Барана, који би женидбом са њом прекинуо дугогодишњу крвну освету између њихових породица, Карабеј и Демир.

• 16:30 Вијести у 16:30

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Наша Српска