Tenis

Kecmanović najavio osvetu za Đokovića pa niže uspjehe na Australijan openu

• Извор: Агенције
  • 21.01.2022. 07:58

Srpski teniser Miomir Kecmanović nastavio je s fantastičnim igrama i novom pobjedom stigao je do osmine finala Australijan Opena.

Igrač koji je 77. na ATP listi savladao je nakon četiri seta Lorenca Sonega (26. ATP) rezultatom 6:4, 6:7, 6:2 i 7:5.

Kecmanović, nekada najbolji junior svijeta, privukao je nedavno pažnju najavom da će osvetiti Novaka Đokovića na ovogodišnjem Australijan Openu.

Srpski teniser je trebala da u prvom kolu igra upravo protiv Đokovića kojem je odbijena viza.

Djeluje da je Kecmanović silno motivisan pošto niže iznenađenja jedno za drugim. Nakon što je u prošloj rundi iznenađujuće izbacio Amerikanca Tomija Pola, noćas je šokirao favorizovanog Italijana Lorenca Sonega koji je više od 50 pozicija bolje rangiran na ATP listi.

Kecmanović je bio odličan tokom cijelog meča i samo je izgubio drugi set u taj-brejku, a i tu je imao svoje šanse.

Srbina u narednoj fazi čeka još jedan nosilac, proslavljeni francuski veteran Gael Monfis koji je u noći iza nas razbio Kristijana Garina u tri seta.