Istorijski uspjeh

Majdov sa Zvezdom postao vicešampion Evrope

• Извор: Српскаинфо
  • 12.12.2021. 10:41

Istorijski uspjeh srpskog džudoa, ekipa Crvene zvezde na najjačem klupskom takmičenju Ligi šampiona u Parizu osvojila je srebro.

U velikom finalu crveno bijeli u sastavu Strahinja Bunčić (66kg), Rustam Orujov (do 73 kg), Zebeda Rekhviašvili (81kg), Jovan Niškanović (81kg), Nemanja Majdov (90kg), Bojan Došen (100kg) i Lukaš Krpalek (preko 100 kg) odmjerili su snage sa višestrukim osvajačem takmičenja, ekipom Javara Neve u kome su Rusi slavili 4:1.

Na putu do medalje Crvena zvezda je bila bolja od domaćina, ekipe Flam 3:2. Ni odlična ekipa Golden Gori iz Gruzije nije imala rješenje u polufinalu za srpske šampione 3:2.

– Dokazali smo da smo evropska džudo sila i da smo u samom vrhu. Ove sezone smo bili spremni za najsjajnije odličje što smo pokazali tokom čitavog turnira. Naredne godine sasvim sigurno idemo na zlato. Čestitke našim momcima i čestike odličnim djevojkama iz Slavije koje su osvojile bronzanu medalju u Ligi šampiona - istakao je Stojan Vujko.

Titulom vicešampiona Evrope okitili su se i Nemanja Majdov koji je dobio dvije borbe, Fransisa Damiera i Husena Kalmurzaeva, a izgubio je jedan meč. Crvenu zvezdu je kao trener predvodio njegov otac Ljubiša Majdov.