Sin legendarnog kapitena

Nastavljena porodična tradicija: Mladi Maldini postigao gol za Milan

• Извор: Телеграф
  • 25.09.2021. 17:21

Porodična tradicija je nastavljena! Mladi Danijele Maldini postigao je prvi gol za Milan, nakon što su to prije njega uradili njegov pokojni djed Ćezare i otac Paolo. Ipak, Rosonerima je bila neophodna magija Brahima Dijaza za konačnu pobjedu protiv žilave Specije - 1:2 (0:0).

Apsolutno ništa nije nagovještavalo da ćemo imati tako uzbudljivu završnicu na stadionu "Alberto Piko".

Pogodak Maldinija oduševio je sve navijače i članove ove dobro poznate porodice u 48. minutu. Fudbaler koji igra na poziciji ofanzivnog veziste zatresao je mrežu tačno 4.500 dana nakon što je njegov otac posljednji put bio starter u dresu jedinog kluba za koji je igrao.

Otac Paolo je bio i danas na tribinama i video je prvenac svog sina u bojama u kojima je nastupao između 1984. i 2009. godine. Sa njim u timu, Milan je pet puta bio šampion Evrope i sedam puta šampion Italije.

Ipak, Specija je pokušala da uništi ovaj idiličan dan za Milaneze preko Verdea u 80. minutu. Djelovalo je da će doći do podjele bodova, ali je Brahim Dijaz u 87. minutu na asistenciju Salemakersa ipak uspio da stavi tačku na meč i donese sva tri boda Rosonerima, koja ih smještaju na čelo tabele.

Sa druge strane, Specija ostaje bod iznad opasne zone, ali sa utakmicom više u odnosu na Veneciju, Kaljari i Salernitanu, koji će do kraja kola moći da ih "preskoče".