Kruševac

Navijači Vojvodine pretukli redara i oteli mu telefon

• Извор: спортклуб
  • 02.09.2021. 18:32

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije pokrenula je postupak protiv Vojvodine zbog divljačkog ponašanja manje grupe najvatrenijih navijača iz Novog Sada na nedavnom gostovanju u Kruševcu.

"Sport klub" piše da se incident dogodio tokom subotnjeg meča pod Bagdalom u kome je Napredak savladao Novosađane sa 2:0.

Organima FSS-a dostavljeni su izvještaji delegata i sudija koji su evidentirali napad navijača gostiju na readare i službena lica. Prema tim izvještajima, nekoliko huligana iz Novog Sada najprije je preskočilo ogradu i ušlo u ograđeni dio terena poslije vodećeg gola Kruševljana.

Fizički su napali redara i u siledžijskom naletu nanijeli mu povrede. Tu, ipak, nije bio kraj divljačkog pira gostiju iz Novog Sada na stadionu Napretka. Oduzeli su nesrećnom čovjeku, uredno obilježenom markerom namijenjenom redarima, telefon i zadržali nekoliko minuta u posjedu. Kasnije su se predomislili i vratili uređaj redaru, ali sa izbrisanim snimcima i fotografijama.

Incident je potrajao nekoliko minuta i tek kad su se strasti smirile, igra je nastavljena. Navijači Vojvodine zadržani su tri i po sata po okončanju utakmice na stadionu u Kruševcu. Identifikovani su i inicijatori i vinovnici incidenta.

Izvjesno je da Novosađane čeka teža sankcija, najvjerovatnije, zabrana organizovanog vođenja navijača na gostovanja. Podsjetimo, slična kazna već je izrečena Voždovcu, nakon rasističkih povika pristalica na gostovanju Čukaričkom, kao i Partizanu, poslije incidenata u Novom Pazaru.

Vojvodini je u srijedu izrečena i novčana kazna od 300.000 dinara zbog bakljade navijača na nekoliko utakmica. Podsjetimo, organizovane pristalice Vojvodine odavno izražavaju nezadovoljstvo radom aktuelne uprave.