Evropsko prvenstvo

Odbojkaši Srbije lako do druge pobjede

• Извор: Телеграф
  • 03.09.2021. 22:39

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarilia je i drugu pobjedu u grupi A prvenstva Evrope pošto je sa 3:0 (27:25, 26:24, 25:21) savladala selekciju Ukrajine.

"Orlovi" su još jednom odradili uspješno posao u namjeri da nastave hod ka odbrani evropskog trona, a protivnik je imao momenat kada je mogao da napravi komplikovanu situaciju.

Najnelagodnije su se Srbi osjetili na kraju prvog seta kada su morali da se vade iz jako neugodne situacije. Imali su Ukrajinci priliku da zaključe dionicu, ali to nisu učinili. Nakon jedne kontre su Srbi i sami došli do prilike koju je iskoristio Uroš Kovačević iz kontre. Jedan korak je bio napravljen u tom momentu, još dva su ostala.

U drugom setu su naši prvi došli do pred cilj, ali su ispustili tri vezane set lopte. Ubrzo je uslijedio povratak. Napravili su srpski odbojkaši još jednu šansu, a onda je Uroš Kovačević zaključio priču prelijepim asom za 2:0!

Dalo se primijetiti da je upravo Kovačević taj koji je odradio najveći dio posla, a u trećem setu se nije dovodilo u pitanje da li će Srbija trijumfovati. Razlika od +7 (10:3) dozvolila je našima opuštanje koje ih je o čas posla probudilo.

Ukrajina je stigla do egala od 16:16 i dobro opomenula da nema opuštanja do samog kraja meča, ali konsekvenci na kraju nije bilo.

Naredni duel naša selekcija igra protiv Poljske u nedjelju od 20.30 časova. Ovo će biti svakako klasik evropske odbojke, a pobeda bi definitivno jednog od ova dva protivnika izdvojilo na vrh.