Rasturili Holanđane

Odbojkaši Srbije u polufinalu!

• 14.09.2021. 19:14

Odbojkaši Srbije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva u Gdanjsku, što znači da nastavljaju svoj pohod ka odbrani titule prvaka Starog kontinenta. Danas, za razliku od prije dva dana protiv Turske, nije bilo ama baš nikakvih problema, pošto su momci Bobe Kovača uspjeli da slave sa uvjerljivih 3:0 (25:23, 25:20, 27:25).

Danas je igra bila daleko organizovanija, momci su bili mnogo staloženiji i kao rezultat svega, procenat realizacije je porastao u odnosu na meč protiv Turske. Sve to je jako bitno, uzimajući u obzir da Srbiju sada čekaju dva najvažnija meča na prvenstvu. Jedna pobjeda ih dijeli od nove medalje, a sa dvije će odbraniti zlato.

Prvi set bio je jako tijesan i Holanđani su uspjeli da polovinom ovog perioda igre čak pređu u prednost, koja je u jednom momentu u završnici iznosila i tri poena. Ipak, dobrim servisima, naši momci su anulirali taj zaostatak, pa su u odlučujuće poene ušli sa psihološkom prednošću.

Kod naše prve set lopte, djelovalo je da je Srećko Lisinac izbacio loptu u aut prilikom servisa. Međutim, selektoru Bobi Kovaču se učinilo da je ta lopta ipak kačila liniju i njegova pretpostavka se ispostavila kao tačna.

U drugom dijelu igre su se Holanđani potpuno "raspali". Brzo smo stigli do sedam poena prednosti, poslije čega smo apsolutno sa pola muke uspjeli da dođemo do prednosti od 2:0 u setovima. Jesu naši rivali u završnici malo istopili razliku, ali ni približno da zaista zaprijete.

Dosta dugo se u trećem setu igralo poen za poen, sve dok na servis nije stao Uroš Kovačević. Tek tada su naši momci uspjeli da uspostave kontrolu, došli su do solidna tri poena zalihe, koju su potom uspjeli da održe do samog kraja, kada su rivali ipak uspjeli da unesu dramu u ovaj period igre.

Srbija sada čeka rasplet u drugog četvrtfinalnog duela koji se igra u Ostravi, nakon kojeg će saznati protivnika u polufinalu koje će biti odigrano u Katovicama. Protivnik će im biti ili Italijani ili Nijemci u subotu.