Tri gola u posljednjih deset minuta

"Orlići" nakon preokreta savladali Jermeniju

• Извор: Телеграф
  • 07.10.2021. 18:37

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije upisala je prvu pobjedu u kvalifikacijama za U-21 Evropsko prvenstvo 2023. godine.

"Orlići" su u Jerevanu bili bolji od Jermenije i to poslije preokreta u drugom poluvremenu - 1:4 (1:0), ali utisak koji su ostavili u većem dijelu meča ne obećava uoči narednog ispita i duela sa favorizovanim Francuzima u utorak uveče u Beogradu.

Malo je falilo da skromni, ali borbeni Jermeni, uzmu bod, ali je Nikola Terzić poslije gužve u 85. minutu donio odlučujuću prednost srpskom timu.

Potom je Slobodan Tedić u 89. minutu dotukao pobjeđenog protivnika koji je uprkos skromnom timu koji vrijedi 17 puta manje od srpskog dugo bio u poziciji da napravi iznenađenje i otkine nam bod.

Mikael Mirzojan bio je strijelac za 36. minutu za domaću selekciju, dok je izjednačenje srpskom timu donio Strahinja Eraković pogotkom u 56. minutu na pas Željka Gavrića.

Imali su srpski igrači i sreće jer je u 67. minutu jedan igrač Jermenije pogodio prečku kod rezultata 1:1.

U petom minutu nadoknade Željko Gavrić je prvo promašio penal, ali je samo nekoliko trenutaka kasnije poslije lijepe akcije preciznim udarcem stavio tačku na trijumf Srbije.

Izabranici Zvonka Živkovića su u finišu na suvi kvalitet savladali tri puta golmana Jermenije za deset minuta i stigli do prvih bodova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ujedno upisali i prvi trijumf u ovoj kategoriji poslije ravno godinu dana.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Тет а тет са Татјаном Трнинић (Р)

Врата састанака у четири ока отварамо само због вас!

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Ко те шиша (Р) (12+)

''''Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.

• 14:45 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

''''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.