Banjaluka

Bier i Veseling najbolji u spustu

• 27.08.2022. 19:33

I na ovom Evropskom prvenstvu Česi su pokazali da ne moraju da brinu za budućnost u kajaku i kanuu. Matoš Bier osvojio je zlatnu medalju u C1 spustu. U najtežoj disciplini u Banjaluci, savladao je rijeku Vrbas i došao do najsjajnijeg odličja. Poslije jučerašnje zlatne medalje Mateja Vaneka u sprintu, Bier je nastavio niz dobrih rezultata za svoju zemlju.

"Veoma sam srećan, jer sam na ovoj stazi pobijedio i 2019. godine. Tada sam imao 15 godina. Sada sam ponovo tu i ponovo sam uspio da osvojim zlatnu medalju. To me zaista raduje", rekao je Bier.

Marlen Veseling je izmamila osmijeh na lice njemačkoj ekspediciji. Silovito je odveslala današnji spust i ubjedljivo slavila ispred konkurencije.

"Nisam očekivala da ću pobijediti. Mnogi su mi govorili da sam spremna i da mogu da osvojim zlato. Bila sam jako nervozna, ali se na kraju dobro završilo", rekla je Veseling.

Konkurenciju na Evropskom prvenstvu osjetio je mladi Aljoša Travar. Član Kajak kanu kluba Vrbas je u grupi najmlađih učesnika. Sa samo 16 godina uspio je da završi spust za koji kaže da je bio izuzetno naporan.

Nikola Stanković, prvi čovjek šampionata ističe da je ponosan na svoj tim koji godinama uspješno dočekuje brojne goste iz Evrope i svijeta te da i ovaj put organizacija protiče bez greške uprkos stalnim iskušenjima.

Sutra je posljednji dan takmičenja u Banjaluci. Na programu je timski spust. Potom slijedi ceremonija dodjele medalja i zatvaranja prvenstva.