Vaterpolo

Delfini će kući bez medalje: Hrvatska izbacila Srbiju u četvrtfinalu

• Извор: Б92
  • 29.06.2022. 17:22

Vaterpolisti Srbije završili su učešće na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, pošto je bolja od njih bila selekcija Hrvatske.

U meču četvrtfinala planetarnog šampionata "barakude" su napadački razorile odbranu tima Dejana Savića i trijumfovale rezultatom 14:12 (1:1, 3:3, 5:5, 4:3).

U polufinalu će čekati boljeg iz duela između Crne Gore i Španije, koji se sastaju od 19.30.

Krenulo je veoma tvrdo i sa malim brojem pogodaka, a jedino su u prvih osam minuta pogađali Kragnić na jednoj, a Viktor Rašović na drugoj strani.

U drugoj se rasplamsala borba i vidjeli smo mnogo više pogodaka, a igralo se gol za gol, s tim da je konstantno Hrvatska bila u prednosti.

Tako su "barakude" sa +1 otišle na veliki odmor, a treća dionica je otvorena novim izjednačenjem za 5:5.

Međutim, tada u tri napada Srbija prima tri gola i Hrvatska bježi na 8:5.

Srpske "delfine" probudio je Dušan Mandić koji je vezao tri pogotka, ali odbrana to nije umjela da isprati.

Preveliki padovi koncentracije u defanzivnom djelu bili su očigledni, a vrlo kvalitetni vaterpolisti Hrvatske to su znali da iskoriste.

Svaki put je kapiten Branislav Mitrović ostajao na vjetrometini i bez bilo kakve šanse da odreaguje, jer su Hrvati gotovo kao po pravilu uvijek bili na ziceru.

Meč je prelomljen golom Andrije Bašića na četiri i po minuta do kraja kada je bilo 13:10 i bilo je jasno da se toliki propusti neće moći više ispraviti, piše "B92".

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)