Катар

Делфини разбили Америку за четвртфинале СП и олимпијску визу

• 09.02.2024. 16:51

Ватерполо репрезентација Србије је побjедом против Сједињених Америчких Држава обезбиједила пласман у четвртфинале Свјетског првенства и визу за Олимпијске игре у Паризу!

Делфини су славили резултатом 14:12 након великог преокрета и невјероватне ситуације у трећој четвртини.

После прве двије четвртине резултат је био 7:5 за САД.

Друго полувријеме је почело на најгори могући начин - Ирвинг је у првом нападу повисио разлику на три гола.

А, потом се догодила невјероватна ситуација. Након гледања снимка судије су показале црвени картон Халопу због грубог прекршаја, а српски тим је добио петерац и играча више до краја четвртине, односно у наредна четири минута.

Делфини су то искористили, постигли су укупно пет голова заредом и тако стигли до озбиљне предности (11:8), а то је резултат којим су ватерполисти двије репрезентације ушли у посљедњу четвртину.

• 18:55 Маркетинг