Dominacija Srbije u bazenu: Kazahstan samo tri puta zatresao mrežu

• Извор: Б92
  • 25.06.2022. 20:04

Reprezentacija Srbije u vaterpolu pobijedila je Kazahstan rezultatom 22:3.

Ovom pobjedom Srbija je završila takmičenje u grupnoj fazi i ostvarila direktan plasman u četvrtfinale.

Poslije odigrane tri utakmice u grupi Srbija ima isto toliko pobeda, pa će zbog toga Srbija imati nešto više vremena za odmor.

Utakmica je od samog početka išla u jednom smeru, onom koji je htela reprezentacija Srbije. Prvu četvrtinu je Srbija dobila sa nulo, a u nastavku meča prednost je samo rasla.

Prvi gol za Kazahstan postigao je u drugoj dionici momak rođen u Srbiji, Srđan Vuksanović. Kasnije je Vuksanović postigao još dva gola, a to su bili i jedini golovi za reprezentaciju Kazahstana.

Treća četvrtina je protekla slično kao prva, tako što Kazahstan opet nije mogao do gola.

Prednost je konstatno rasla i samo se čekao kraj utakmice. Konačan rezultat na ovom meču bio je ubjedljivih 21:3 za Srbiju.

Strahinja Rašović je bio najefikasniji pojedinac na ovom meču sa pet golova. Nemanja Vico, Marko Radulović i Radomir Drašović imali su po dva gola.

Na drugoj strani jedina tri gola je postigao Srđan Vuksanović, rođeni Novosađanin.