Formula 1

Ferstapenu pol pozicija u Kanadi

• Извор: Агенције
  • 19.06.2022. 11:30

Vozač Red Bula Maks Ferstapen osvojio je pol poziciju pred Veliku nagradu Kanade, devetu trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1, u izuzetno teškim uslovima.

Holanđanin je do najbolje startne pozicije stigao krugom od 1:21.299 minuta, a na stazi „Žil  Vilnev“ je upisao drugi trijumf u kvalifikacijama ove sezone, a 15. u karijeri.

Ferstapen je bio klasa za sebe tokom subotnjeg popodneva, što potvrđuje njegova prednost od šest desetinki u odnosu na Fernanda Alonsa u bolidu Alpina na drugoj poziciji. Dvostruki svjetski šampion se tako vraća u prvi startni red prvi put od 2012. godine. Treće mjesto zauzeo je vozač Ferarija Karlos Sains junior, koji je bio desetinku i po iza svog sunarodnika.

Najbolju trojicu slijedio je sedmostruki svjetski šampion Luis Hamilton, ispred impresivnih vozača Hasa Kevina Magnusena i Mika Šumahera. Drugi vozač Alpina Esteban Okon bio je sedmi, ispred Džordža Rasela, koji je jedini izašao na stazu na pneumaticima za suvo, ali je zbog toga izletio sa staze. Među prvom desetoricom našli su se i drugi vozač Meklarena Danijel Rikardo i Guanju Džou u Alfa Romeu.

Trka za Veliku nagradu Kanade startuje u 20 časova.

(FOTO: Tanjug/AP)
  • 13:55 Вијести

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)