Fluri svjetska šampionka u spustu

• Извор: Агенције
  • 11.02.2023. 15:37

Švajcarkinja Jasmin Fluri nova je svjetska šamponka u spustu.

Dvadesetdevetogodišnja skijašica je stazu "Roc de Fer" u Meribelu prošla za jedan minut i 28.03 sekundi.

Rasplet trke bio je iznenađujući i Jasmin nije mogao niko da nadmaši, ali je jednako veliko iznenađenje priredila i Austrijanka Nina Ortlieb koja je osvojila srebro.

Za pobjednicom je zaostajala samo četiri stotinke i bio je to njen debitantski nastup na velikim takmičenjima.

Titulu svjetske šampionke iz Kortine d’Ampeco 2021. branila je u Francuskoj Korin Zuter, a ulogu favorita je samo donekle i opravdala.

Aktuelna olimpijska šampionka u spustu je osvojila bronzu sa 12 stotinki zaostatka za Jasmin. Tako je popunila kolekciju medalja sa svjetskih prvenstava, s obzirom na to da je 2019. u Oreu bila srebrna.

Italijanka Sofija Gođa koja je takođe bila jedan od favorita je diskvalifikovana jer je pregazila pretposljednju kapiju.

Nekadašnja dvostruka svjetska šampionka Slovenka Ilka Štuhec je bila prespora u gornjem dijelu staze i na kraju je osvojila šesto mjesto, a isto se dogodilo i Švajcarkinji Lari Gut-Behrami koja je na kraju imala deveti rezultat.

Jasmin Fluri do sada u karijeri nije imala pobjedu u spustu u Svjetskom kupu.

Jednom je slavila u superveleslalomu 2017. u Sent Moricu, a prije godinu dana je u Garmiš-Partenkirhenu bila druga u spustu, što joj je još jedino mjesto na postolju u Svjetskom kupu.

(FOTO: Tanjug/AP)