SP u rukometu

Milosavljev spustio roletnu! Orlovi deklasirali Katar

• 17.01.2023. 22:30

Rukometaši Srbije upisali su i drugi trijumf na Svjetskom prvenstvu pošto su u 3. kolu grupe E savladali selekciju Katara sa 34:24.

Srbija je od prvog sudijskog zvižduka nametnula svoj tempo.

Orlovi su se rezultatski odvojili početkom drugog poluvremena kada se razbranio Milosavljev što je otvorilo prostor za kontranapde koje su rukometaši koristili za, ispostaviće se, uvjerljivu pobjedu.

Promiješao je karte Toni Đerona na startu duela sa Katarcima stavivši Uroša Borzaša i Dragan Pešmalbeka u startnih sedam umjesto Petra Đorđića i Mijajla Marsenića koji su započeli prethodni duel.

„Orlovi“ su od starta želeli da ubrzaju igru, ali se to nije vidjelo na rezultatu sve do dvije odbrane Vladimira Cupare koje su napravile razliku za prvo vođstvo od dva gola – 6:4 u 8. minutu.

Tek što je ušao u igru debitant Jovica Nikolić napravio je faul za zasluženi crveni karton, a Ben Ali smanjio na 12:9. Poslije 14:9 u život srebrne sa SP 2015. vraća Bilal Lepenica sa tri odbrane koje su njegovim saigračima omogućile da dođu do mini-serije 4:0 za 14:13 poslije koje je Toni Đerona morao da zatraži tajm-aut.

Kukić je nastavio da pravi šanse svojim saigračima, a Radivojević je poslije jedne takve realizovao drugi sedmerac za konačnih 17:14 pred odlazak na pauzu.

Ulazak Dejana Milosavljeva po prvi put na turniru posle dolaska iz Njemačke ulio je novu dozu samopouzdanja u srpske redove o čemu je posvjedočio sam jedan primljen, a četiri postignuta golova do novog tajm-auta Valera Rivere (21:15) u 38. minutu. Njegova treća odbrana i gol iz kontre Vanje Ilića postavili su „orlove“ na +7 minut kasnije.

Uveo je Đerona desnoruku bekovsku postavu sa Đorđićem, Dodićem i Milosavljevićem, a upravo je najiskusniji među njima, levi bek Benfike postigao drugi gol za održavanje najveće prednosti 24:17.

Serija odbrana Dejana Milosavljeva (sedma za 15 minuta) omogućila je i da Vukašin Vorkapić treći golom donese +8 – 25:17. Uz takvog golmana golovi na drugoj strani samo su se ređali kao na traci. Marsenić, pa Đorđić, otpor tima Valera Rivere bio je slomljen – 27:18 (48.).

Dragan Pešmalbek je bio drugi „crveni“ igrač u srpskom timu poslije starta na desnom beku Katara Gačeviću u 50. minutu, ali to nije promijenilo ništa u toku utakmice. Nastavio je srpski tim rutinski da odrađuje posao do maksimalnih +10 (28:18).

Rivali Srbije u novoformiranoj grupi biće, Holandija, Norveška i Argentina.