Nezaustavljive odbojkašice srušile i Mađarsku

• 23.08.2023. 22:00

Četvrti meč i četvrta pobjeda Srbije na šampionatu Evrope u odbojci.

Ovoga puta, izabranice selektora Gvidetija slavile su nad selekcijom Mađarske.

Kao što je bio slučaj i protiv Poljakinja, Srbija je do pobjede došla nakon preokreta, pošto su protivnice osvojile prvi set sa 25:21.

Uslijedio je period maestralne igre Srbije, koja je u naredna tri seta demonstrirala svoj kvalitet.

Rezultatom 25:12, 25:14 i 25:15, reprezentativke Srbije nisu dale Mađaricama šansu da učine meč neizvjesnijim.

Poslije četiri meča Srbija ima maksimalan učinak i prva je u Grupi A, ispred Poljske, Ukrajine, Belgije, Slovenije i Mađarske.

Naredni meč, Gvidetijeve izabranice igraju protiv Belgije u četvrtak.