Liga nacija

Odbojkašice Srbije savladale Kinu

• Извор: Агенције
  • 28.06.2023. 15:02

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Kinu sa 3:1 (25:13, 17:25, 25:23, 25:20) i tako sačuvala šanse da se plasira na završni turnir Lige nacija.

Izabranice Đovanija Gvidetija su dominantno osvojile prvi set, ali su u drugom pružile neočekivano lošu igru, pa su Kineskinje stigle do 1:1.

U trećem setu Kina je imala i plus tri (8:5), ali su Srpkinje uspjele da preokrenu i povedu 2:1.

Kineskinje su i na startu četvrtog seta imale plus tri (5:2), ali je ponovo uslijedio veliki preokret i pobjeda Srpkinja.

Našu reprezentaciju predvodila je Tijana Bošković sa čak 25 poena, Jovana Stevanović i Mina Popović su osvojile po 13, 11 Sara Lozo, a 10 Bianka Buša.

Četvrtom pobjedom u devetoj utakmici Lige nacija Srpkinje su sačuvale šansu da se domognu završnog turnira na koji će se plasirati osam najboljih selekcija.

Naredni meč u Ligi nacija Srbija igra u četvrtak ujutru u 8 i 30 protiv Njemačke.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Аутошоп магазин (Р)

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 12:40 Емисија: Народ прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић.