Vaterpolisti Srbije

Oproštaj šestorice veličanstvenih: Zbogom "delfini"

• Извор: Б92
  • 21.08.2022. 08:46

Šestorica legendarnih vaterpolista Srbije oprostili su se u subotu uveče od reprezentacije u remiju protiv Italije na turniru "Srbija 2022" – 9:9.

Pred punim tribinama na bazenu Milan Gale Muškatirović bilo je veoma emotivno, a legendarni šampioni Filip Filipović, Andrija Prlainović, Duško i Gojko Pijetlović, Milan Aleksić i Stefan Mitrović igrali su u posljednjoj četvrtini.

U igru su ušli kada je rezultat bio 8:9, Filipović je postigao gol za 9:9, potom su Italijani izjednačili i sudije su četiri minuta pre isteka vremena "odsvirale kraj".

Kako i dolikuje sportistima koji su među najboljima u istoriji Srbije uz aplauze, ovacije i prigodne poklone od Vaterpola saveza otišli su u "reprezentativnu penziju".

Na njihov oproštaj došle su mnoge poznate ličnosti, a među njima i najbolji srpski sportista Novak Đoković.

U prvom meču turnira Hrvatska je savladala Francusku 15:11.

Srbija danas od 21 sat igra protiv Hrvatske, a dva sata ranije sastaju se Italija i Francuska.

(Foto: Vaterpolo savez Srbije)

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић