Ubjedljiva pobjeda

Šok na Svjetskom prvenstvu u rukometu: Egipat "razbio" Hrvatsku

• Извор: Агенције
  • 13.01.2023. 22:55

Rreprezentacija Hrvatske je u prvom susretu Svjetskog prvenstva u rukometu poražena od Egipta sa 31:22. I Sjeverna Makedonija je pretrpjela poraz od Norveške i izgubila je rezultatom 39:2.

Drugog dana Svjetskog prvenstva za rukometaše, koje se održava u Poljskoj i Švedskoj od 11. do 29. januara, odigrano je osam susreta grupne faze, a danas su debitovale i dvije reprezentacije iz regije, Srbija i Hrvatska.

Egipat je od samog početka pokazao bolju partiju u susretu protiv Hrvatske, sa vodstvom od 5:2 u osmoj minuti susreta, nakon toga tri gola u nizu za Egipat. Hrvatska ide na odmor sa zaostatkom od četiri gola za Egiptom, a rezultat je bio 16:12.

Egipat povrđuje kvalitet i drugom poluvremenu, u dva navrata dva gola u nizu, jedanput čak i tri, što Hrvatskoj nikako nije polazilo za rukom. Susret završen ubjedljivom pobjedom reprezentacije Egipta koji je slavo sa 31:22.

Među reprezentacijama iz regija težak poraz pretrpjela je Sjeverna Makedonija. Norvežani su večeras bili nezaustavljivi, a to najbolje pokazuju serije od pet, a potom i od šest pogodaka u nizu. Norveška je slavila protiv Makedonaca rezultatom 39:27.

U ostalih šest susreta, Srbija je savladala Alžir 36:27, Argentina je poražena od Holandije (19:29), Maroko je poražen od Sjedinjenih Američkih Država (27:28), Bahrein i Tunis su remizirali (27:27), Njemačka je pobijedila Katar (31:27), Danska je slavila protiv Belgije (43:28).

Sutra je na rasporedu osam novih susreta Svjetskog prvenstva, a iz regije nastupaju Crna Gora i Slovenija.

• 21:00 Серија: Од јутра до сутра (12+)

''''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 21:45 Серија: Ко те шиша (12+)

Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.

• 22:15 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок